Największe festiwale muzyczne na świecie

Festiwale muzyczne cieszą się niesłabnącą popularnością – zawsze bowiem znajdą się zwolennicy muzyki i to każdego rodzaju. Organizatorzy wychodzą więc naprzeciw oczekiwaniom, tworząc wydarzenia oferujące coś dla fanów rocka, rapu, muzyki pop czy wielu innych. Festiwali muzycznych jest tak wiele, że nie sposób znać każdy z nich, jednak na szczególną uwagę zasługują te największe na świecie.

Donauinselfest

To festiwal organizowany w Austrii liczący około 3,1 milionów uczestników. Odbywa się pod gołym niebem na wyspie usytuowanej na Dunaju. Stąd jego nazwa, która w tłumaczeniu brzmi „Festiwal Na Rzece Dunaj”. Zazwyczaj odbywa się w drugiej połowie czerwca i trwa trzy dni.

Mawazine

Kolejny wielki festiwal organizowany jest w Maroko i liczy aż 2,6 milionów uczestników. Zapoczątkowany został przez sekretarza samego króla – Muhammada VI. Z założenia festiwal ma służyć celebracji marokańskiej kultury i sztuki, ale na scenie nieraz pojawiają się gwiazdy światowego formatu. Na festiwalu wystąpili już między innymi Shakira, Jennifer Lopez czy Chris Brown. Mwazine rozpoczyna się pod koniec maja i trwa około tydzień.

Summerfest

Festiwal, na którym pojawia się około 850 tysięcy osób, organizowany jest w USA od lat 60tych. Trwa aż kilkanaście dni, podczas których na jedenastu scenach występuje ponad 700 artystów. Na festiwalu grają zarówno znani na całym świecie artyści, jak i lokalni muzycy. Ceny biletów są bardzo przystępne, dzięki czemu festiwal cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Rock In Rio

Osoby, którym bliska jest muzyka rock, tłumnie przybywają natomiast do Brazylii, gdzie od 1985 roku odbywa się Rock In Rio. Mimo nazwy Rio de Janejro gościło festiwal tylko kilka razy. To wielkie wydarzenie muzyczne na przestrzeni lat było organizowane bowiem także w wielu innych miastach – między innymi w Madrycie czy Las Vegas. Podczas festiwalu na scenach występowali tacy artyści jak Queen, AC/DC, Metallica. Nie zabrakło także gwiazd wykonujących muzykę innego gatunku takich jak chociażby Rihanna czy Beyonce.

Źródło: https://artelis.pl/artykuly/64283/5-najwiekszych-festiwali-muzycznych-na-swiecie-w-2014-roku