Studniówka za pasem-czyli rady jak zorganizować bal idealny

Już niebawem matura? A więc studniówka także. Jest to bardzo wyjątkowa uroczystość , która z jednej strony przypomina nam , że matura już niedługo, ale z drugiej rozwesela i pozwala się wyszaleć. Jest to dzień, na który czekają i chłopaki i dziewczyny uczęszczający do klas maturalnych. Zwykle przygotowania trwają już wcześniej. Zwykle zaczynamy od wynajęcia Sali. Są one najczęściej organizowane w restauracjach. Możemy się jednak spotkać ze szkołami, które do tego celu wykorzystują sale gimnastyczne. To jednak na co się zdecydujemy najczęściej jest zależne od tego jakim budżetem klasa dysponuje. A co z muzyką? Jedni decydują się na orkiestrę a inni na DJ`a. Co wybrać? Przede wszystkim, o tym nie powinien decydować jeden uczeń, gdyż skończy się to kłótniami. Jednak zwykle wygrywa DJ na imprezach, gdzie większość nie chce kameralnej uroczystości, ale się pobawić. Co więcej DJ, ma więcej możliwości dzięki posiadaniu odpowiedniego sprzętu. Będzie on grał piosenki starsze lub nowsze w zależności od tego co wolimy. Może on także zorganizować karaoke.

Catering i polonez
A co z jedzeniem? Najlepiej te kwestie oddać w ręce profesjonalistów. Catering będzie doskonałym pomysłem, ze względu na czas trwania imprezy. Nie byłoby łatwo roznosić ciepłe posiłki, rozkładać desery itp. firma cateringowa wszystko w tej kwestii wie. Dlatego też, zostaje zwykle tylko dogadanie się w sprawie menu. Pamiętajmy jednak co tak naprawdę jest główną atrakcją studniówki. Oczywiście mowa tutaj o znienawidzonym polonezie. Bardzo ważne , aby przed studniówka ćwiczyć cały układ, aby nie było pomyłek i potknięć na uroczystości.

A co z kreacja?
W tym wypadku, największe zmartwienie mają panie. Potrzebna jest nie tylko sukienka i buty, ale czeka jeszcze fryzjer, kosmetyczka itp. przecież na taką imprezę trzeba wyglądać doskonale. Niektóre panie spędzają wręcz godziny przed lustrem, aby dograć wszystkie szczegóły i prezentować się jak najlepiej. Za wszelkie stroje, dodatki i usługi może nam niekiedy wyjść całkiem pokaźna sumka pieniędzy. A co na to panowie? Oni nie mają aż takich problemów. Ich jedynym zadnie jest dobranie odpowiedniego garnituru. Niekiedy jednak nie jest to wcale proste zadanie. Musi być on nie tylko wygodny, ale także zgodny z nowymi trendami mody. Niekiedy dopasowanie go, nie jest wcale łatwe. 

 

 

Zobacz także

Jak przygotować się do pierwszej wizyty w salonie sukien ślubnych?

Bierzesz ślub ze swoim wybrankiem? Jeśli tak, to na pewno jesteś podekscytowana tym faktem. Wiele kobiet marzy o...

Czytaj dalej