Praca hostessy a prawo

Chcesz mieć dobra pracę? Zwykle pod pojęciem dobrej pracy jest także wysoki zarobek. Jednak nie dla wszystkich ta kwestia jest najważniejsza. Zostaje jeszcze przecież kochanie tego co się robi oraz poszanowanie w pracy. Jednak te kwestie nie zawsze idą że sobą w parze. Niekiedy spotykamy się z tym, że mimo iż swoja prace lubimy, to zarobki są kiepskie, a szefowie wymagają niemożliwego, zaś pracownicy są traktowani jak niewolnicy. Dlatego czas poszukać czegoś, co nad zadowoli pod każdą kwestią.

Wymagania względem hostessy
Jeśli jesteś uśmiechnięta, lubisz przebywać z ludźmi, szybko się uczysz , a do tego znasz język obcy, to jesteś doskonałą kandydatką na hostessę. Pamiętaj jednak, że taka praca wymaga ciągłej uwagi, słuchania, udzielania porad i informacji. Musisz także bardzo szybko wszystkiego się uczyć, a także nosić wymagany stój. Image w takiej pracy jest szalenie ważny, niekiedy pracodawca może wymagać, aby wszystkie hostessy miały białe koszule i czarne spódnice i tak właśnie w pracy masz się pojawić. Rzadko się tak zdarza, ale nawet jeśli takich wymogów nie ma , to strój , elegancki obowiązuje mimo wszystko. Jeśli w CV miałaś zdjęcie , jako blondynka, a później zmieniłaś kolor włosów, może się okazać , że odrzucona zostanie Twoja osoba jak hostessa. Niekiedy zdarza się, że pracownicy szukają pań o określonym kolorze wąsów. Dlatego w CV powinno się znaleźć aktualne zdjęcie.

Regulacje prawne
Jakiej umowy jako hostessa możesz się spodziewać? Najczęściej wybierana jest umowa – zlecenie. Możemy się także spotkać z umową o dzieło, ale to bardzo rzadko. W przypadku pierwszego rodzaju umowy, nie odpowiadasz za to jakie efekty Twoja praca przyniosła. Wtedy pracujesz tylko określony czas. Jedna w przypadku umowy o dzieło efekty są bardzo ważne i to od nich zależy ile zarobisz. Masz wtedy do wykonania określone zdania i w zależności jak je zrobisz to takie będzie twoje wynagrodzenie. Jednak w przypadku umowy o dzieło nie jest to prawidłowe rozliczanie względem hostess. Tyczy się to także tych umów , które zakładają wynagrodzenie względem sprzedanych produktów. Prawidłową umową w tej sytuacji jest umowa zlecenie w prowizyjnym systemie. Jeśli chodzi o umowę od dzieło, to należy podatek jest mniejszy, ale urzędom skarbowym nie zawsze taki sposób odpowiada.

Nie zapominaj także o rozliczeniach podatkowych. Powinny być one wykonane na początku roku. Chodzi tutaj głównie o to, aby w ciągu całego roku notować wszelkie osiągnięte zarobki. Kiedy na końcu roku przyjdzie CI się rozliczyć, będziesz miała o wiele łatwiej i co więcej nie zapomnisz o tym, aby o czymś poinformować. Weź pod uwagę to, że jedyną instytucją, która o Tobie nie zapomni jest urząd skarbowy. 

 

Zobacz także

Jak przygotować się do pierwszej wizyty w salonie sukien ślubnych?

Bierzesz ślub ze swoim wybrankiem? Jeśli tak, to na pewno jesteś podekscytowana tym faktem. Wiele kobiet marzy o...

Czytaj dalej