O tym pamiętaj, gdy organizujesz Sylwestra w domu! 6 Porad

Sylwester jest dość wyjątkowym dniem. Oczywiście każdy postrzega go inaczej, gdyż są tacy, który nie wyobrażają go siebie bez imprezy, ale także tacy dla których jest to zwykły dzień taki sam jak każdy w roku, tyle że na drugi dzień jest inna cyferka w dacie na końcu. Ci którzy nie spędzają wesoło sylwestra to zwykle osoby starsze, które nie mają już rodziny ani przyjaciół. Trafiają się jednak także młodsi ludzie, którym się nie chce nigdzie wychodzić i wolą poleżeć przed telewizorem.  Każdy sposób jest dobry, jeśli tylko nam odpowiada takie świętowanie nowego roku.

A może coś eleganckiego?
A Ty wiesz już gdzie się wybierasz na sylwestra? Może pójdziesz na elegancki bal? Jeśli tak, to musisz wsiąść pod uwagę to, że trzeba wtedy zaopatrzyć się w jakąś suknie , buty oraz dodatki. Do tego doliczmy jeszcze fryzjera i kosmetyczkę oraz wejściówkę. Może się zżerać całkiem pokaźna suma. Takie imprezy przypominają zwykle wesele i trzeba obowiązkowo mieć na nich elegancki strój. W przypadku niektórych lokali mogą nawet nie wpuścić jeśli nie będziesz mieć odpowiedniego stroju. Jednak jeżeli lubisz się stroić i brałaś pod uwagę koszty, to taka impreza bardzo Ci się spodoba. A co jeśli wolimy jakieś małe kameralne przyjęcia? Wtedy warto umówić się z przyjaciółmi w domu i tam świętować nowy rok.

Sylwester w domu
Jeśli umówiłaś się z koleżankami na domówkę sylwestrowa i padło na Ciebie jako na gospodarza, to musisz się dobrze przygotować, aby nie zawieść znajomych. O czym należy pamiętać? Przede wszystkim wpierw pomyśl o menu. Nie planuj nie wiadomo jakich dań, ponieważ na sylwestra takich rzeczy zwykle nikt nie je. Najlepiej w takim wypadku sprawdzają się sałatki, słodkości, małe przekąski i ewentualnie jedno gorące danie. Nie decyduj się jednak tylko na chipsy i paluszki. Niektóre rzeczy możesz przecież przygotować sama. W czasie imprez łatwo o jakieś uszkodzenia przedmiotów szczególnie jeśli zamierzacie tańczyć. Dlatego warto cenniejsze i bardziej kruche przedmioty zabezpieczyć lub przenieść do innego pomieszczenia.

Ważny jest także odpowiedni wystrój pokoju, który zachęci do zabawy i wprowadzi w sylwestrowy klimat. Możesz wykorzystać do tego serpentyny, konfetti oraz balony o różnych kształtach. Doskonale sprawdzą się także balony z helem. A co z muzyką? Najlepiej przygotować już playlistę wcześniej, aby nie chodzić i nie zmieniać piosenek. Najlepiej na takich imprezach sprawdza się disco. Pamiętaj także , że musisz się doskonale prezentować, a więc zostaw sobie trochę czasu, aby zrobić się na bóstwo. 

 

Zobacz także

Jak przygotować się do pierwszej wizyty w salonie sukien ślubnych?

Bierzesz ślub ze swoim wybrankiem? Jeśli tak, to na pewno jesteś podekscytowana tym faktem. Wiele kobiet marzy o...

Czytaj dalej