Jak się ubrać na studniówkę

Jesteś licealistą lub uczęszczasz do technikum?  W takim razie czeka cię studniówka. Jest to niezwykle ważna impreza , która oznacza , że do matury już bardzo blisko. Organizowana i przygotowywana jest duo wcześniej. Musimy przecież zarezerwować lokal, zamówić orkiestrę lub DJ`a oraz jeśli ktoś chce to także kamerzystę i fotografa. Zwykle o tym myśli się już dużo wcześniej, ponieważ salę trzeba rezerwować z wyprzedzeniem , gdyż niekiedy są długie terminy oczekiwania.
Studniówka może nam się kojarzyć z weselem.

Niektórzy tak ją, właśnie traktują. Jest ona nie tylko droga, ale także bardzo ważna i pełna emocji. Zwykle myślenie nad strojem też zaczyna się wcześniej. Dotyczy to szczególnie dziewcząt, które nie mogą się doczekać , aż ubiorą piękne kreacje. Czeka ich jeszcze fryzjer, kosmetyczka i dobieranie dodatków. Mogą więc wyjść niebagatelne sumy za taki nowy image. A co z panami? Oni nie chodzą do fryzjerów czy do kosmetyczek na makijaż. W takim dniu ich największą ozdoba jest elegancja czyli garnitur. Powinien być on jak najlepiej skrojony, wykonany z porządnej tkaniny i leżący idealnie.

Garnitur idealny
Jaki ma mieć kolor garnitur? Nie decyduj się na czarny. Jest on często wybierany jako uniwersalny, ale nie jest to prawda, ponieważ nadaje się na uroczyści żałobne. Co więcej, biorąc pod uwagę karnacje większości Polaków, która jest jasna, nie będzie się ona dobrze prezentować przy takim kolorze. Dlatego, lepiej jest wybrać kolor granatowy. Jest to elegancki i uniwersalny kolor. Dobry będzie na bale i wesela, ale także na maturę czy inne uroczystości. A co z rozmiarem? Bardzo często spotykamy się z sytuacją, że panowie na studniówkach i maturach, mają za duże garnitury przez co zabawnie w nich wygadają. Garnitur musi być jednocześnie dopasowany i nie krępować ruchów. Nie bój się dobrze leżącej i przylegającej do ciała. Marynarki – takie prezentują się najlepiej.

Można zauważyć, że większość panów w naszym kraju ma za długie spodnie. Powinny one wyglądać tak, że jeśli stoimy wyprostowani to tworzą one jednolitą linię. Nie powinny pojawiać się żadne załamania oraz fałdy. Im węższa spodnie wybieramy tym krótsze być powinny. Co do fasonu. To ostatnio najmodniejsze są te marynarki, które mają wąskie rękawy i są taliowane. Do tego naturalna linia ramion oraz wąskie spodnie pozbawione zaszewek w pasie. 

 

Zobacz także

Jak przygotować się do pierwszej wizyty w salonie sukien ślubnych?

Bierzesz ślub ze swoim wybrankiem? Jeśli tak, to na pewno jesteś podekscytowana tym faktem. Wiele kobiet marzy o...

Czytaj dalej